Založ si blog

Kto mocný „udrel“ na TA3?

Myšlienka, že cesta k mieru na Ukrajine nevedie cez zbrane, ale cez diplomaciu je už neprijateľná ani pre súkromnú spravodajskú televíziu. Uvedená myšlienka zaznela v rozhovore s americkým ekonómom Jeffrey David Sachsom v relácii TA3 Tak takto v premiére 6.2.2023, lenže večernej reprízy sa už nedočkala. O dôvodoch novodobej cenzúry sa môžeme len domnievať, ale jedným z dôvodov môže byť aj ten, že zmienený pán patrí na ukrajinskú čiernu listinu mien ľudí, ktorí údajne podporujú proruskú propagandu.

V danom rozhovore zazneli aj ďalšie zaujímavé myšlienky ako napríklad, že ak nechce byť človek obeťou účelovej propagandy z jednej alebo druhej strany, je potrebné používať vlastné oči, uši a robiť si vlastný názor na daný problém. Čierno-biele pozeranie na ukrajinsko-ruský konflikt znamená, že to nevedie k jeho praktickému riešeniu. Tragédiou je, že aj európski diplomati sa stali najväčšími zástancami vojny.

Treba si nutne položiť otázku, komu až tak prekáža iný ako oficiálny názor, že ho promptne stiahne z obehu? Kritické ohlasy na tento bezprecedentný jav vedenia TA3 a zároveň ponuka stiahnutej relácie sa objavili na FB (https://www.facebook.com/ChmelarEduard/posts/pfbid02v1FXYn5D9zqAGVVPcpL6ViHafWZqTMuPTBKSS6Y5v2yCo4GJvhpXTh171RMMGNGKl), ale aj v jednom denníku (https://www.extraplus.sk/clanok/cenzura-v-ta3-vymazali-vlastnu-relaciu-pre-nepohodlne-nazory-hosta-na-ukrajinu?fbclid=IwAR1B9Z4q8HR4LsStg576iHlEptqW94YrRrjpNTV-ugolBn2puf11hiA1Og0).

Každý triezvo zmýšľajúci človek si musí vytvoriť vlastný úsudok na túto trápnu, ale zároveň veľmi vážnu situáciu.

Klobúk dole, pán Bielik

01.06.2023

Témou stredajšej (31.5.2023) relácie TA3 Téma dňa (https://www.ta3.com/relacia/28912/hybridna-vojna-v-slovenskej-politike) bola hybridná vojna v slovenskej politike. Príjemným prekvapením bol výber pozvaných diskutérov, ktorý sľuboval a aj priniesol výmenu aj protirečivých názorov na aktuálne otázky dneška. Divák videl a počul vcelku kultivovanú diskusiu a fakty o rôznych [...]

O vyhliadkach očakávanej ukrajinskej protiofenzívy

12.05.2023

Bývalý podplukovník v americkej armáde Daniel L. Davis, s viacnásobnými skúsenosťami v bojových zónach, uvažuje na portáli 19fortyfive (https://www.19fortyfive.com/2023/05/ukraines-long-expected-offensive-why-it-wont-beat-putin/) o aktuálnej vojensko-politickej situácii na Ukrajine. Konštatuje, že niektoré komentáre na Západe odhaľujú uvedomovanie si nízkej pravdepodobnosti [...]

Antiamerikanizmus na Slovensku

14.04.2023

Antiamerikanizmus nie je len záležitosťou Slovenska. Dosť výrazné sú jeho prejavy v Európe badateľné hlavne vo Francúzsku, a to aj v dôsledku odsudzovania americkej kultúry konzumizmu. Na Slovensku nachádza politický antiamerikanizmus živnú pôdu aj v dôsledku značného odporu Slovákov voči snahám veľmoci skôr zaťahovať krajiny do rôznych vojnových konfliktov namiesto [...]

lekáreň, liek, lieky

ŠÚKL: Zo Slovenska sa nelegálne vyviezli lieky za viac ako 4 milióny eur

02.06.2023 13:20

Vývoz prebiehal v čase obmedzenej dostupnosti liekov v 17 lekárňach v Bratislavskom, Nitrianskom, Banskobystrickom, Prešovskom a Košickom kraji.

Pakistan

V Pakistane uniesli známeho ľudskoprávneho aktivistu Násira

02.06.2023 13:04

Aktivistu s manželkou zastavila počas jazdy autom biela dodávka a sedan, z ktorých malo vybehnúť najmenej 15 ozbrojených mužov.

ódor

Ódor zrejme Remišovú s PVV nepresvedčil. Premiéra vyzvala na výmenu šéfa SIS

02.06.2023 12:28

S novým premiérom sa stretla už aj Veronika Remišová, ktorá ho vyzvala na výmenu vo vedení Slovenskej informačnej služby.

Blinken

Vojna bude trvať roky, intenzita sa oslabí, mieni americký minister

02.06.2023 12:19

Antony Blinken označil za "strategický neúspech" pre Moskvu vojnu, ktorú Putin rozpútal na Ukrajine.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 28
Celková čítanosť: 72576x
Priemerná čítanosť článkov: 2592x

Autor blogu

Kategórie