Založ si blog

Konflikt na Ukrajine si žiada objektívnu odbornú diskusiu

Predstavte si, bývalá americká redaktorka časopisu The Nation (časopis presadzujúci intelektuálnu slobodu, úctu k faktom a transparentnosť) prišla s tým, že americké média potrebujú skutočnú diskusiu o ukrajinskom vojenskom konflikte. Jej príspevok obsahuje niekoľko zaujímavých myšlienok, ako napr., že:
• V televízii, na internete alebo v Kongrese chýbajú alternatívne názory na konflikt na Ukrajine,
• Nastal čas spochybniť jednostrannú oficiálnu interpretáciu konfliktu na Ukrajine,
• Treba sa zamyslieť nad nekritickým zatváraním oči pred vecnou kritikou ukrajinských pravicových radikálov a aj nacionalistov a celkovo nad tým, prečo je oficiálnymi kruhmi pošramotená povesť Ukrajiny utajovaná a dokonca popieraná,
• Iný ako oficiálny názor na konflikt na Ukrajine je vytláčaný z mainstreamových médií, alebo tam aspoň nie je vítaný,
• USA a NATO vedú zástupnú vojnu s Ruskom,
• Názory, že Západ sám prispel k ukrajinskej tragédii, v žiadnom prípade neospravedlňujú kroky Ruska.
V závere príspevku ešte autorka ponúkla prevzatú myšlienku: „Keď si všetci myslia to isté, znamená to, že nikto veľa nemyslí.“ Podrobnejšie na https://www.thenation.com/article/world/we-need-a-real-debate-about-the-ukraine-war/.

Čo poviete? Mňa tie myšlienky oslovili. Som však opatrný, aby autorka príspevku nebola náhodou nejaká zakuklená ruská agentka. Nuž, v Amerike je asi ešte ozaj demokracia, keď sa dá do novín napísať slobodne aj také niečo. U nás by taký časopis veľmi rýchlo upratal NBÚ. Kiežby si aspoň základné prvky kritického myslenia osvojili aj naši novodobí Goebbelsovia.

Pandemická situácia je stabilná, ale nie dobrá

29.07.2022

Pandemická situácia v súvislosti s ochorením COVID-19 je stabilná aj napriek vyššiemu počtu pacientov s covidom v nemocniciach. „Nie je tu nič, čo by indikovalo nejaké výrazné zhoršenie stavu, a prebieha štandardné poskytovanie zdravotnej starostlivosti,“ skonštatoval na tlačovej konferencii minister zdravotníctva. Do určitej miery má pán minister pravdu. Podľa [...]

Kiežby bola pandémia koronavírusu už minulosťou

24.04.2022

Epidemická situácia sa aktuálne, chvalabohu, v globále zlepšuje, ale odborníci už teoretizujú o možnom príchode ďalších vĺn pandémie. Teraz nastal čas na obzretie sa na už vyše dvojročnú skúsenosť so sledovaním a hodnotením epidemickej situácie. V aktuálnom čísle vedeckého časopisu Slovenská štatistika a demografia je aj príspevok Hľadanie účinných metód [...]

Riešia sa následky, príčiny sa prehliadajú (zámerne? ).

01.03.2022

Napadnutie Ukrajiny ruskou armádou je neospravedlniteľné. Vývoj udalosti okolo ukrajinsko-ruského konfliktu sa cielene vykryštalizoval tak, že je možno jednoznačne poukázať na bezprostredného agresora. Áno, Rusko je agresor, ktorý vojensky napadol susedný štát a pričinil sa o nezmyselné a odsúdenia hodné krviprelievanie. Týmto aktom vyrobil Putin problém sebe, jeho [...]

vojna na Ukrajine

ONLINE: Jednotka NATO na Slovensku je bojaschopná. Kyjev má medzi Američanmi značnú podporu

06.10.2022 06:00

Mnohonárodné bojové zoskupenie Severoatlantickej aliancie na Slovensku s tisíckou vojakov je bojaschopné, uviedla centrála NATO.

voja na Ukrajine, Charkov

Putin na Ukrajine prehráva. Pritvrdí vo vojne proti Západu?

06.10.2022 06:00

Za posledné týždne Rusi utrpeli porážky v Charkovskej oblasti a v Donecku a teraz utekajú od Chersonu na juhu Ukrajiny.

Igor Matovič a Eduard Heger

Novela štátneho rozpočtu je vo hviezdach: SaS má výhrady, Matovič s Hegerom by mali viac zabojovať

06.10.2022 05:40

Podarí sa novelu k štátnemu rozpočtu vláde pretlačiť na druhý pokus? Premiér a minister by mali podľa politológa zabojovať viac.

čaputová malta

Čaputová si na Malte uctila pamiatku zavraždenej novinárky

05.10.2022 23:04

Ako prezidentka uviedla, maltskú novinárku Galiziovú zavraždili podobne ako slovenského reportéra Kuciaka pre jej investigatívnu prácu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 21
Celková čítanosť: 45615x
Priemerná čítanosť článkov: 2172x

Autor blogu

Kategórie