Založ si blog

Čo vy na to pán (vraj) premiér?

Toho chudáka, vraj premiéra Hegera, mi začína byť aj tak trochu ľúto. Jeho doterajšia pozícia tlmiča roztržiek v koalícii a nebotičné, nič neriešiace bezobsažné tliachačky dospeli do štádia, keď už aj pani prezidentka, značne súcitiaca s touto výrazne neschopnou suitou, musela pritvrdiť. Jej výzva prevziať plnú zodpovednosť a vložiť sa do riešenia problémov, ktoré sú príčinou nášho slabého výsledku v boji s pandémiou a chaosu pri prijímaní reforiem je na prvý pohľad priateľské povzbudenie premiéra k ráznejším krokom. V preklade do slovenčiny je to ale poriadne zaucho ustráchanému Hegerovi.  Ako s tým dokáže fungovať ukážu najbližšie týždne.

Už aj zo strany spriaznených médií mu bolo pošepnuté, že by sa mal výraznejšie zasadiť za zavedenie povinného očkovania a odvolať ministra financií. Treba objektívne priznať, že povinné očkovanie vybraných vekových skupín pripustil už pred niekoľkými týždňami a diskutuje túto problematiku nielen s lekármi, ale aj s právnikmi. Požijeme, uvidíme, či nebudeme opäť  konfrontovaní s bezbrehým vajataním premiéra  bez jasnej a účinnej koncovky.

Na naplnenie toho druhého odporúčania si však pán Heger netrúfne, lebo jeho poslaním je predsa tlmiť vášne a nie stúpiť na otlak dokonca svojmu hlavnému predstavenému. Som presvedčený, že úprimnou snahou pána Hegera je pomoc a nie škodenie Slovensku. Jeho osobná výbava a ťažkopádna koalícia však Slovensku veľmi neprospieva, čo signalizujú aj údaje z reprezentatívneho prieskumu z polovice novembra 2021. Podľa neho vláde v súčasnosti dôveruje len necelá štvrtina  populácie. Nie je to vôbec príjemné zistenie pre pána Hegera.

Byť na mieste premiéra, asi by som dosť tuho uvažoval o porúčaní sa z postu predsedu vlády. Takto by asi najviac pomohol Slovensku. Tým vôbec nechcem naznačiť, že mám záujem o návrat pred február 2020. Mám pocit, že dozrel čas na úvahy o vytvorení vlády odborníkov, ktorá by mohla viac zomknúť spoločnosť v boji s pandémiou a mala by obmedziť insitné prvky z manažovania niektorých ministerstiev.

Nerobím si veľké ilúzie, ale moje výzvy spred vyše roka (https://mikic.blog.pravda.sk/2020/10/15/vyzva-premierovi/, https://mikic.blog.pravda.sk/2020/11/18/okrem-premiera-by-sa-mal-laskavo-porucat-aj-minister-zdravotnictva/ )sa, chvalabohu, naplnili.

Prečo je potrebné zúčastniť sa na Referende o predčasných voľbách?

20.01.2023

Zajtrajšie referendum o predčasných voľbách je jedinečná príležitosť vyjadriť svoj spontánny názor na aktuálnu situáciu v spoločnosti a zároveň: • Dáme najavo dnešným aj budúcim politikom, že v nasledujúcich rokoch nemienime slepo trpieť už nič také ako neobmedzene praktizovanú mečiarovskú neokrôchanosť, dzurindovsko-miklošovskú aroganciu, ficovskú [...]

Priaznivá epidemická situácia by nemala viesť k jej oficiálnemu ignorovaniu

16.01.2023

Je všeobecne známe, že problematike vývoja koronavírusu sa oficiálne inštitúcie v posledných mesiacoch venujú minimálne. Svedčí o tom napríklad aj už dvojmesačné zaseknutie sa hodnôt celkovo hospitalizovaných s covid-19 na stránke https://korona.gov.sk/ na čísle 312, pričom to nekorešponduje s hodnotami ukazovateľa 07a_COVID-19 Počet hospitalizácií s ochorením [...]

Pandemická situácia je stabilná, ale nie dobrá

29.07.2022

Pandemická situácia v súvislosti s ochorením COVID-19 je stabilná aj napriek vyššiemu počtu pacientov s covidom v nemocniciach. „Nie je tu nič, čo by indikovalo nejaké výrazné zhoršenie stavu, a prebieha štandardné poskytovanie zdravotnej starostlivosti,“ skonštatoval na tlačovej konferencii minister zdravotníctva. Do určitej miery má pán minister pravdu. Podľa [...]

Viedeň, Rakúsko, koronavírus

Rakúsko vyhostilo štyroch ruských diplomatov, do týždňa musia opustiť krajinu

02.02.2023 09:47

Viedeň označuje zahraničných diplomatov za nežiaduce osoby len zriedkavo.

Marian Kočner

Prokurátor podal obžalobu na Kočnera v kauze Five Star Residence

02.02.2023 09:29

Kočner si odpykáva 19-ročný trest väzenia v kauze falšovania zmeniek televízie Markíza. Obžalobe čelí aj v prípade vraždy novinára Kuciaka a prípravy vrážd prokurátorov.

Petr Pavel

Pavel: NATO by malo uvažovať o dodávkach stíhačiek pre Ukrajinu

02.02.2023 09:04

Podpora Kyjeva je podľa českého prezidenta v našom vlastnom záujme.

Robert Kaliňák

NAKA obvinila Kaliňáka a Brhela st. z podplácania na Finančnej správe

02.02.2023 08:25, aktualizované: 08:56

Úplatok mali poskytnúť osobe v riadiacej funkcii Finančnej správy v súvislosti s výkonom tejto funkcie.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 23
Celková čítanosť: 49008x
Priemerná čítanosť článkov: 2131x

Autor blogu

Kategórie