Založ si blog

Čo vy na to pán (vraj) premiér?

Toho chudáka, vraj premiéra Hegera, mi začína byť aj tak trochu ľúto. Jeho doterajšia pozícia tlmiča roztržiek v koalícii a nebotičné, nič neriešiace bezobsažné tliachačky dospeli do štádia, keď už aj pani prezidentka, značne súcitiaca s touto výrazne neschopnou suitou, musela pritvrdiť. Jej výzva prevziať plnú zodpovednosť a vložiť sa do riešenia problémov, ktoré sú príčinou nášho slabého výsledku v boji s pandémiou a chaosu pri prijímaní reforiem je na prvý pohľad priateľské povzbudenie premiéra k ráznejším krokom. V preklade do slovenčiny je to ale poriadne zaucho ustráchanému Hegerovi.  Ako s tým dokáže fungovať ukážu najbližšie týždne.

Už aj zo strany spriaznených médií mu bolo pošepnuté, že by sa mal výraznejšie zasadiť za zavedenie povinného očkovania a odvolať ministra financií. Treba objektívne priznať, že povinné očkovanie vybraných vekových skupín pripustil už pred niekoľkými týždňami a diskutuje túto problematiku nielen s lekármi, ale aj s právnikmi. Požijeme, uvidíme, či nebudeme opäť  konfrontovaní s bezbrehým vajataním premiéra  bez jasnej a účinnej koncovky.

Na naplnenie toho druhého odporúčania si však pán Heger netrúfne, lebo jeho poslaním je predsa tlmiť vášne a nie stúpiť na otlak dokonca svojmu hlavnému predstavenému. Som presvedčený, že úprimnou snahou pána Hegera je pomoc a nie škodenie Slovensku. Jeho osobná výbava a ťažkopádna koalícia však Slovensku veľmi neprospieva, čo signalizujú aj údaje z reprezentatívneho prieskumu z polovice novembra 2021. Podľa neho vláde v súčasnosti dôveruje len necelá štvrtina  populácie. Nie je to vôbec príjemné zistenie pre pána Hegera.

Byť na mieste premiéra, asi by som dosť tuho uvažoval o porúčaní sa z postu predsedu vlády. Takto by asi najviac pomohol Slovensku. Tým vôbec nechcem naznačiť, že mám záujem o návrat pred február 2020. Mám pocit, že dozrel čas na úvahy o vytvorení vlády odborníkov, ktorá by mohla viac zomknúť spoločnosť v boji s pandémiou a mala by obmedziť insitné prvky z manažovania niektorých ministerstiev.

Nerobím si veľké ilúzie, ale moje výzvy spred vyše roka (https://mikic.blog.pravda.sk/2020/10/15/vyzva-premierovi/, https://mikic.blog.pravda.sk/2020/11/18/okrem-premiera-by-sa-mal-laskavo-porucat-aj-minister-zdravotnictva/ )sa, chvalabohu, naplnili.

Žeby sa Pravda konečne zobudila?

13.11.2023

Dnes som pri čítaní dennej tlače mimoriadne spozornel, keď som v jednom prevzatom komentári nášho mainstreamového média (https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/688200-washington-post-podporovatelia-ukrajiny-by-mali-prehodnotit-svoju-teoriu-vitazstva/?utm_source=pravda&utm_medium=hp-box-najcitanejsie&utm_campaign=shp_rightbox) narazil aj na nasledujúce myšlienky: • Ukrajina [...]

Do akej miery je multipolarita pre USA stráviteľná?

31.08.2023

Podľa jedného z popredných amerických ekonómov Jeffreyho Sachsa, začlenením šiestich nových krajín do BRICS došlo ku „systémovej explózii“ v medzinárodnom poriadku, ktorú Západ vybudoval za posledné tri storočia. Skonštatoval, že sme v multipolárnom svete, kde sú krajiny BRICS väčšie ako krajiny G7 a USA sa s touto zmenou len ťažko zmierujú. Špecifikom súčasnej [...]

John Mearsheimer vidí vojnu na Ukrajine ako dlhodobú hrozbu.

03.08.2023

John Mearsheimer je považovaný za svetovú politologickú špičku. Pôsobí ako profesor politológie v ústave R. Wendella Harrisona na Chicagskej univerzite. Je ostentatívne ignorovaný mainstreamom, hoci sa prakticky potvrdilo všetko, čo predpovedal ohľadne vývoja na Ukrajine už v rokoch 2008 a 2014. V rozhovore pre americký web The Grayzone [...]

autobus cesta sneh nehoda

Cesta medzi Liptovským Hrádkom a Hybe je neprejazdná. Donovaly sú pre nákladiaky uzavreté

01.12.2023 15:09

Medzi Liptovským Hrádkom a Hybe došlo k zrážke autobusu a nákladného auta.

krúžkovanie, Juraj Šeliga

Šeliga: Fico chce na najbližšom rokovaní rozhodnúť o zrušení špeciálnej prokuratúry a súdu. Podriadi ich Žilinkovi

01.12.2023 15:05

Dodal, že Špeciálna prokuratúra a Špecializovaný trestný súd môžu byť podriadené generálnemu prokurátorovi Marošovi Žilinkovi,

tank Abrams

Litva: Rusko nie je pripravené na konvenčnú vojnu proti Západu. Nemá na to kapacity

01.12.2023 15:00

Rusko ešte nie je pripravené na konvenčnú vojnu voči krajinám na Západe.

DSC04127-1

Šutaj Eštok vymenoval nového policajného prezidenta Soláka

01.12.2023 14:49

Od 15. novembra viedol Policajný zbor na základe dočasného poverenia, do zboru opätovne nastúpil z Mestskej polície Bratislava.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 31
Celková čítanosť: 80770x
Priemerná čítanosť článkov: 2605x

Autor blogu

Kategórie