Založ si blog

Čo vy na to pán (vraj) premiér?

Toho chudáka, vraj premiéra Hegera, mi začína byť aj tak trochu ľúto. Jeho doterajšia pozícia tlmiča roztržiek v koalícii a nebotičné, nič neriešiace bezobsažné tliachačky dospeli do štádia, keď už aj pani prezidentka, značne súcitiaca s touto výrazne neschopnou suitou, musela pritvrdiť. Jej výzva prevziať plnú zodpovednosť a vložiť sa do riešenia problémov, ktoré sú príčinou nášho slabého výsledku v boji s pandémiou a chaosu pri prijímaní reforiem je na prvý pohľad priateľské povzbudenie premiéra k ráznejším krokom. V preklade do slovenčiny je to ale poriadne zaucho ustráchanému Hegerovi.  Ako s tým dokáže fungovať ukážu najbližšie týždne.

Už aj zo strany spriaznených médií mu bolo pošepnuté, že by sa mal výraznejšie zasadiť za zavedenie povinného očkovania a odvolať ministra financií. Treba objektívne priznať, že povinné očkovanie vybraných vekových skupín pripustil už pred niekoľkými týždňami a diskutuje túto problematiku nielen s lekármi, ale aj s právnikmi. Požijeme, uvidíme, či nebudeme opäť  konfrontovaní s bezbrehým vajataním premiéra  bez jasnej a účinnej koncovky.

Na naplnenie toho druhého odporúčania si však pán Heger netrúfne, lebo jeho poslaním je predsa tlmiť vášne a nie stúpiť na otlak dokonca svojmu hlavnému predstavenému. Som presvedčený, že úprimnou snahou pána Hegera je pomoc a nie škodenie Slovensku. Jeho osobná výbava a ťažkopádna koalícia však Slovensku veľmi neprospieva, čo signalizujú aj údaje z reprezentatívneho prieskumu z polovice novembra 2021. Podľa neho vláde v súčasnosti dôveruje len necelá štvrtina  populácie. Nie je to vôbec príjemné zistenie pre pána Hegera.

Byť na mieste premiéra, asi by som dosť tuho uvažoval o porúčaní sa z postu predsedu vlády. Takto by asi najviac pomohol Slovensku. Tým vôbec nechcem naznačiť, že mám záujem o návrat pred február 2020. Mám pocit, že dozrel čas na úvahy o vytvorení vlády odborníkov, ktorá by mohla viac zomknúť spoločnosť v boji s pandémiou a mala by obmedziť insitné prvky z manažovania niektorých ministerstiev.

Nerobím si veľké ilúzie, ale moje výzvy spred vyše roka (https://mikic.blog.pravda.sk/2020/10/15/vyzva-premierovi/, https://mikic.blog.pravda.sk/2020/11/18/okrem-premiera-by-sa-mal-laskavo-porucat-aj-minister-zdravotnictva/ )sa, chvalabohu, naplnili.

Kiežby bola pandémia koronavírusu už minulosťou

24.04.2022

Epidemická situácia sa aktuálne, chvalabohu, v globále zlepšuje, ale odborníci už teoretizujú o možnom príchode ďalších vĺn pandémie. Teraz nastal čas na obzretie sa na už vyše dvojročnú skúsenosť so sledovaním a hodnotením epidemickej situácie. V aktuálnom čísle vedeckého časopisu Slovenská štatistika a demografia je aj príspevok Hľadanie účinných metód [...]

Riešia sa následky, príčiny sa prehliadajú (zámerne? ).

01.03.2022

Napadnutie Ukrajiny ruskou armádou je neospravedlniteľné. Vývoj udalosti okolo ukrajinsko-ruského konfliktu sa cielene vykryštalizoval tak, že je možno jednoznačne poukázať na bezprostredného agresora. Áno, Rusko je agresor, ktorý vojensky napadol susedný štát a pričinil sa o nezmyselné a odsúdenia hodné krviprelievanie. Týmto aktom vyrobil Putin problém sebe, jeho [...]

Prekrúcač faktov Heger

07.02.2022

Z úst človeka, ktorý neustále verklíkuje, že je potrebné vychádzať z reálnych faktov, sme si minulý týždeň vypočuli, že jeho vláda už urobila kvalitné opatrenia proti zdražovaniu. Povestnou čerešničkou je však tá časť jeho výroku, že iní nás v tom len dobiehajú. Nuž teda, vo svetle aktuálnych údajov možno považovať výrok mimoriadne dezorientovaného Hegera [...]

WHO / Svetová zdravotnícka organizácia /

Rusko mizne z mapy sveta, chce vystúpiť aj z WHO a WTO

18.05.2022 06:00

Rusko sa chystá opustiť viaceré medzinárodné organizácie a prehodnotiť všetky dohody, ktoré "neprinášajú úžitok, ale priame škody".

vojna na Ukrajine, Azovstaľ, Mariupol

ONLINE: Zelenskyj: Rusi robia sabotáže. Ich raketové útoky v zásade nič nemenia

18.05.2022 05:40

Raketové útoky Ruska nemajú veľký vojenský význam a je to len kompenzácia množstva neúspechov ruskej armády, tvrdí Volodymyr Zelenskyj.

Nižná Slaná / Rieka Slaná / Znečistenie /

Rieka Slaná je mŕtva. O nápravu žiada aj Maďarsko

18.05.2022 05:40

Ani ryby, ani raky. Odborníci nenašli v rieke Slaná ani len hmyz rozmnožujúci sa vo vode. Situáciou sa zaoberá aj susedné Maďarsko.

Ana Brnabičová

Za bombovými poplachmi v Belehrade stojí Západ, tvrdí Brnabičová. Dôkazy však nepredložila

17.05.2022 23:49

Západ takto podľa srbskej premiérky útočí na Srbsko za jeho odmietnutie uvaliť sankcie proti Rusku za jeho inváziu na Ukrajinu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 19
Celková čítanosť: 38976x
Priemerná čítanosť článkov: 2051x

Autor blogu

Kategórie