Založ si blog

Výzva premiérovi

Vážený pán premiér,

nikdy som nebol ani len Vašim sympatizantom, ale po posledných parlamentných voľbách som obrazne zložil klobúk dole za to, že sa Vám, viac-menej zhodou rôznych okolností, podarilo zastaviť smeracké bašovanie na Slovensku.  Správanie sa vládnej moci, ale aj pofidérne fungovanie dôležitých štátnych inštitúcií  už boli v posledných rokov za mierou tolerovania u väčšiny občanov Slovenska. Skoncovanie s povýšenectvom, nemorálnosťou  mocných bolo satisfakciou, trúfam si povedať pre väčšinu Slovákov a za to si skutočne aj Vy zaslúžite pochvalu. Myslím si, že februárový výsledok bol aj neprekonateľný vrchol Vášho politického pôsobenia.

Hneď po tej pochvale však musím povedať, že volebné víťazstvo Vášho hnutia  v posledných parlamentných voľbách som kdesi vo vnútri od samého začiatku pociťoval skôr ako pyrrhovo víťazstvo pre Slovensko. Dôvodom mojich obáv ste boli v prvom rade Vy ako rozporuplná osoba, ale aj otázny potenciál povolebného zoskupenia Vašich obyčajných ľudí.

S Vašou osobou sa mi dlhodobo stotožňuje taký vychcálek, ktorý si vedel vždy veci pekne optimalizovať vo svoj prospech aj vďaka deravým kontrolným mechanizmom bývalých vládnych garnitúr. Tie Vaše rečičky o najväčšom platcovi daní som vždy bral s rezervou, lebo Vy ste toho zvykli vždy dosť natliachať, ale nikdy to nebolo ničím vierohodným doložené.

S reálnym vládnutím sa začalo postupne čoraz zreteľnejšie ukazovať Vaše skutočné ja. Postupne odhaľované Vaše prúseriky a prúsery (nechce sa mi ich opäť vymenovávať) Vás dostavajú do čoraz zložitejšej situácie. Potrebovali by ste už aj ťahák na Vaše permanentné klamstva, do ktorých sa nepríjemne zamotávate. Ukazuje sa, že Vy nie ste len obyčajný človek, Vy ste až taký jednoduchý človiečik. Určite už aj Vy ste sa pristihli pri uvažovaní, že svojim odborným potenciálom, ale hlavne svojou prostoduchosťou sa na manažovanie vedenia krajiny vôbec, ale vôbec nehodíte. Je načase sa pozrieť do reálneho zrkadla.

Viem, že posledné vety Vám nepadnú dobre, ale v záujme toho, aby sa veci posúvali žiaducim smerom, aby sme zahnali obavy z návratu osôb aj praktík nedávnej minulosti, skúste pomôcť Slovensku tým, že do pozícii vládneho manažéra posuniete schopného človeka, ktorý dokáže viac stmeliť  vcelku snaživý ministerský ansambel, ale hlavne nebude rozdeľovať, ale zjednocovať a bude tiež pôsobiť upokojujúco na spoločnosť. Verte, že ste v tomto smere nahraditeľný a ak by ste mali záujem, tak by som Vám aj posunul môj typ. Viacero veci je na niekoľkých ministerstvách sľubne naštartovaných, skúste sa preto držať toho Vášho povestného: Nepokazme si to.

Lepšie aj neskoro ako nikdy

18.05.2021

Podľa aktualizovanej metodiky covidového automatu z 12. mája 2021 bol do jeho národnej verzie zaradený nový pomerový ukazovateľ 7-dňová miera pozitívne testovaných osôb. Toto považujem za výrazne pozitívny krok smerom ku zvýšeniu funkčnosti tohto nástroja pre objektívne hodnotenie vývoja epidemickej situácie. Už bolo načase. Upozorňoval som na to ešte minulý rok, [...]

Regionálny COVID automat je diskutabilný

23.03.2021

Vo februári 2021 bol spustený COVID automat, ktorého cieľom je hodnotiť vývoj epidemickej situácie aj na regionálnej úrovni a nastavovať primerané opatrenia vzhľadom na vzniknutú mieru rizika šírenia koronavírusu. V druhej polovici marca 2021 bola spustená aj jeho digitálna verzia, ktorá pomôže komukoľvek správne sa orientovať, čo je zakázané a čo automat umožňuje [...]

Príčiny nepriaznivej epidemiologickej situácie

02.03.2021

Nepriaznivý vývoj epidemiologickej situácie prináša prirodzene rôzne úvahy o príčinách danej situácie. Jedna z možných úvah na základe podrobnejšej analýzy údajov vidí príčiny nepriaznivého vývoja pandemickej situácie na Slovensku v posledných mesiacoch v niekoľkých rovinách. Oficiálne ukazovatele na hodnotenie vývoja epidemiologickej situácie netvoria [...]

Testovanie / Covid /

Počet hospitalizácií covid pacientov stúpol na 500, pribudli dve úmrtia

25.09.2021 10:04

Za piatok odhalilo PCR testovanie na Slovensku 1 039 nových prípadov covidu pri takmer 10 percentnej pozitivite.

Migranti / Migrant /

Pri pokuse doplávať na Kanárske ostrovy zahynulo tento rok takmer 800 migrantov

25.09.2021 09:47

Najhorším mesiacom bol v tomto ohľade august, počas ktorého zahynulo pri pokusoch dostať sa zo severozápadnej Afriky na Kanárske ostrovy 379 ľudí.

Island / Katrín Jakobsdóttir /

Na Islande sa konajú parlamentné voľby, predvolebné debaty určovala téma globálneho otepľovania

25.09.2021 09:24

Napriek tomu, že vláda súčasnej premiérky Katrín Jakobsdóttir podľa predpovedí utrpí vo voľbách straty, podľa pozorovateľov má stále šancu získať dostatok hlasov, aby zostala pri moci.

Angela Merkelová

Prieskum: Merkelová nebude po konci svojej vlády chýbať viac ako polovici Nemcov

25.09.2021 08:54

Naopak, 38 percent respondentov prieskumu verejnej mienky inšitútu Civey uviedlo, že odchádzajúcu nemeckú kancelárku budú v politike postrádať.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 11
Celková čítanosť: 19191x
Priemerná čítanosť článkov: 1745x

Autor blogu

Kategórie