Založ si blog

Výzva premiérovi

Vážený pán premiér,

nikdy som nebol ani len Vašim sympatizantom, ale po posledných parlamentných voľbách som obrazne zložil klobúk dole za to, že sa Vám, viac-menej zhodou rôznych okolností, podarilo zastaviť smeracké bašovanie na Slovensku.  Správanie sa vládnej moci, ale aj pofidérne fungovanie dôležitých štátnych inštitúcií  už boli v posledných rokov za mierou tolerovania u väčšiny občanov Slovenska. Skoncovanie s povýšenectvom, nemorálnosťou  mocných bolo satisfakciou, trúfam si povedať pre väčšinu Slovákov a za to si skutočne aj Vy zaslúžite pochvalu. Myslím si, že februárový výsledok bol aj neprekonateľný vrchol Vášho politického pôsobenia.

Hneď po tej pochvale však musím povedať, že volebné víťazstvo Vášho hnutia  v posledných parlamentných voľbách som kdesi vo vnútri od samého začiatku pociťoval skôr ako pyrrhovo víťazstvo pre Slovensko. Dôvodom mojich obáv ste boli v prvom rade Vy ako rozporuplná osoba, ale aj otázny potenciál povolebného zoskupenia Vašich obyčajných ľudí.

S Vašou osobou sa mi dlhodobo stotožňuje taký vychcálek, ktorý si vedel vždy veci pekne optimalizovať vo svoj prospech aj vďaka deravým kontrolným mechanizmom bývalých vládnych garnitúr. Tie Vaše rečičky o najväčšom platcovi daní som vždy bral s rezervou, lebo Vy ste toho zvykli vždy dosť natliachať, ale nikdy to nebolo ničím vierohodným doložené.

S reálnym vládnutím sa začalo postupne čoraz zreteľnejšie ukazovať Vaše skutočné ja. Postupne odhaľované Vaše prúseriky a prúsery (nechce sa mi ich opäť vymenovávať) Vás dostavajú do čoraz zložitejšej situácie. Potrebovali by ste už aj ťahák na Vaše permanentné klamstva, do ktorých sa nepríjemne zamotávate. Ukazuje sa, že Vy nie ste len obyčajný človek, Vy ste až taký jednoduchý človiečik. Určite už aj Vy ste sa pristihli pri uvažovaní, že svojim odborným potenciálom, ale hlavne svojou prostoduchosťou sa na manažovanie vedenia krajiny vôbec, ale vôbec nehodíte. Je načase sa pozrieť do reálneho zrkadla.

Viem, že posledné vety Vám nepadnú dobre, ale v záujme toho, aby sa veci posúvali žiaducim smerom, aby sme zahnali obavy z návratu osôb aj praktík nedávnej minulosti, skúste pomôcť Slovensku tým, že do pozícii vládneho manažéra posuniete schopného človeka, ktorý dokáže viac stmeliť  vcelku snaživý ministerský ansambel, ale hlavne nebude rozdeľovať, ale zjednocovať a bude tiež pôsobiť upokojujúco na spoločnosť. Verte, že ste v tomto smere nahraditeľný a ak by ste mali záujem, tak by som Vám aj posunul môj typ. Viacero veci je na niekoľkých ministerstvách sľubne naštartovaných, skúste sa preto držať toho Vášho povestného: Nepokazme si to.

Do akej miery je multipolarita pre USA stráviteľná?

31.08.2023

Podľa jedného z popredných amerických ekonómov Jeffreyho Sachsa, začlenením šiestich nových krajín do BRICS došlo ku „systémovej explózii“ v medzinárodnom poriadku, ktorú Západ vybudoval za posledné tri storočia. Skonštatoval, že sme v multipolárnom svete, kde sú krajiny BRICS väčšie ako krajiny G7 a USA sa s touto zmenou len ťažko zmierujú. Špecifikom súčasnej [...]

John Mearsheimer vidí vojnu na Ukrajine ako dlhodobú hrozbu.

03.08.2023

John Mearsheimer je považovaný za svetovú politologickú špičku. Pôsobí ako profesor politológie v ústave R. Wendella Harrisona na Chicagskej univerzite. Je ostentatívne ignorovaný mainstreamom, hoci sa prakticky potvrdilo všetko, čo predpovedal ohľadne vývoja na Ukrajine už v rokoch 2008 a 2014. V rozhovore pre americký web The Grayzone [...]

Klobúk dole, pán Bielik

01.06.2023

Témou stredajšej (31.5.2023) relácie TA3 Téma dňa (https://www.ta3.com/relacia/28912/hybridna-vojna-v-slovenskej-politike) bola hybridná vojna v slovenskej politike. Príjemným prekvapením bol výber pozvaných diskutérov, ktorý sľuboval a aj priniesol výmenu aj protirečivých názorov na aktuálne otázky dneška. Divák videl a počul vcelku kultivovanú diskusiu a fakty o rôznych [...]

laszlo solymos

Sólymos považuje vyjadrenia Sulíka na adresu iných strán za trúfalé a arogantné

24.09.2023 17:21

Sulík ešte minulý týždeň vyzval na odstúpenie z volebného boja kandidujúce strany, ktoré sa pohybujú pod hranicou zvoliteľnosti.

Pašinjan

Pašinjan naznačil odklon Jerevanu od politiky Kremľa. Zatkli by Arménci Putina?

24.09.2023 15:55

Rusko odmietlo prísť Arménsku na pomoc pri najnovšom konflikte v Náhornom Karabachu.

Peter Pellegrini, Michal Šimečka

Pellegrini nadbieha Ficovi: Máme bližšie k Smeru ako k PS

24.09.2023 15:04

Progresívci sú „pripravení rokovať s každou politickou stranou, ktorá je demokratická, proeurópska a ktorá si ctí právny štát“.

Boris Kollár a Robert Fico

Fico ráta po voľbách s Pellegrinim. Ku ktorým stranám to ťahá Kollára? Smer medzi nimi nie je

24.09.2023 14:29

Lídri očakávajú, že posledné dni do volieb budú už pokojné.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 30
Celková čítanosť: 77170x
Priemerná čítanosť článkov: 2572x

Autor blogu

Kategórie