Založ si blog

Ako som prestal myslieť s hlavou štátu

Od 9.12.2021 je na FB profile pani Zuzany Čaputovej  pozvánka na sledovanie seriálu videí o sociálnych sieťach a kritickom myslení  s motívom “Mysli s hlavou štátu”.

To, že zostať triezvym na sociálnych sieťach si vyžaduje značnú mieru kritického myslenia, je svätá pravda. Výchove ku kritickému mysleniu je potrebné naozaj venovať zvýšenú pozornosť. Potiaľ sa so zámerom pani prezidentky jednoznačne stotožňujem. O úprimnosti daného zámeru som však silno zapochyboval na základe pomerne čerstvej vlastnej skúsenosti.

Srdcervúce vyhlásenie pani prezidentky o zlej epidemickej situácii v našej krajine, ktoré sa objavilo na jej FB profile 23.11.2021 o 12:16, som si dovolil pomerne kriticky okomentovať a to som si, zrejme, nemal dovoliť. Okolie pani prezidentky, ktoré s veľkou pravdepodobnosťou stojí aj za spusteným projektom, ma promptne zaradilo na čiernu listinu a obmedzilo možnosť komentovať príspevky na FB profile ZČ.

Môj večerný komentár v ten istý deň pod uvedeným vyhlásením pani prezidentky bol nasledovný:

Hosanaaaaaaa, pani prezidentka sa začína prebúdzať. Už 27.9.2021 som ministrovi zdravotníctva aj do Prezidentskej kancelárie poslal upozornenie na rapídne zhoršujúcu sa epidemickú situáciu na Slovensku v porovnaní so situáciou pred rokom aj s priloženým grafom. Podobne som lamentoval aj na konci októbra, ale okolie pani prezidentky sa zrejme chlácholilo tým, že vláda je s covidom v pohode. Zobudiť sa po dvoch mesiacoch a mudrovať, keď už je epidemická situácia mimoriadne kritická, to je sila. Už vtedy bolo potrebné obrátiť sa na odborníkov, ktorí by asi tiež potvrdili, že už vtedy bolo treba burcovať nielen verejnosť, ale hlavne vládu na účinnejší boj s koronavírom.

Nakoľko bol môj komentár nevhodný a naplnil predpoklady pre obmedzenie možnosti komentovať vybrané príspevky s označením:

„Zuzana Čaputová obmedzila, kto môže komentovať tento príspevok“ ,

nech posúdia čitatelia. Zdá sa, že okolie pani prezidentky je veľmi háklivé na akúkoľvek kritickú poznámku. Nie je náhodou pripravovaná propagácia kritického myslenia len akýmsi marketingom?

Prvé video avizovaného seriálu končí krásnou myšlienkou, že iný názor je dobrá vec a netreba sa mu vyhýbať. Preto moje kritické myslenie zostane aj naďalej nezávisle od myslenia nekritizovateľnej hlavy štátu a jej okolia.

Prečo je potrebné zúčastniť sa na Referende o predčasných voľbách?

20.01.2023

Zajtrajšie referendum o predčasných voľbách je jedinečná príležitosť vyjadriť svoj spontánny názor na aktuálnu situáciu v spoločnosti a zároveň: • Dáme najavo dnešným aj budúcim politikom, že v nasledujúcich rokoch nemienime slepo trpieť už nič také ako neobmedzene praktizovanú mečiarovskú neokrôchanosť, dzurindovsko-miklošovskú aroganciu, ficovskú [...]

Priaznivá epidemická situácia by nemala viesť k jej oficiálnemu ignorovaniu

16.01.2023

Je všeobecne známe, že problematike vývoja koronavírusu sa oficiálne inštitúcie v posledných mesiacoch venujú minimálne. Svedčí o tom napríklad aj už dvojmesačné zaseknutie sa hodnôt celkovo hospitalizovaných s covid-19 na stránke https://korona.gov.sk/ na čísle 312, pričom to nekorešponduje s hodnotami ukazovateľa 07a_COVID-19 Počet hospitalizácií s ochorením [...]

Pandemická situácia je stabilná, ale nie dobrá

29.07.2022

Pandemická situácia v súvislosti s ochorením COVID-19 je stabilná aj napriek vyššiemu počtu pacientov s covidom v nemocniciach. „Nie je tu nič, čo by indikovalo nejaké výrazné zhoršenie stavu, a prebieha štandardné poskytovanie zdravotnej starostlivosti,“ skonštatoval na tlačovej konferencii minister zdravotníctva. Do určitej miery má pán minister pravdu. Podľa [...]

Petr Pavel

Pavel: NATO by malo uvažovať o dodávkach stíhačiek pre Ukrajinu

02.02.2023 09:04

Podpora Kyjeva je podľa českého prezidenta v našom vlastnom záujme.

Robert Kaliňák

NAKA obvinila Kaliňáka a Brhela st. z podplácania na Finančnej správe

02.02.2023 08:25, aktualizované: 08:56

Úplatok mali poskytnúť osobe v riadiacej funkcii Finančnej správy v súvislosti s výkonom tejto funkcie.

Viedeň / Teroristický útok /

Dvoch komplicov páchateľa teroristického útoku vo Viedni odsúdili na doživotie

02.02.2023 07:28

Džihádista 2. novembra 2020 pri teroristickom útoku v centre Viedne usmrtil štyri osoby a ďalších 23 zranil.

Zuzana Čaputová

Robia si z prezidentky srandu, mala by to zastaviť, tvrdí politológ

02.02.2023 06:05

Ak chce dočasne poverená vláda Eduarda Hegera späť právomoci, prezidentka by jej hneď mala zobrať poverenie, hovorí v podcaste denníka Pravda politológ Jozef Lenč.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 23
Celková čítanosť: 49002x
Priemerná čítanosť článkov: 2131x

Autor blogu

Kategórie