Založ si blog

Ako som prestal myslieť s hlavou štátu

Od 9.12.2021 je na FB profile pani Zuzany Čaputovej  pozvánka na sledovanie seriálu videí o sociálnych sieťach a kritickom myslení  s motívom “Mysli s hlavou štátu”.

To, že zostať triezvym na sociálnych sieťach si vyžaduje značnú mieru kritického myslenia, je svätá pravda. Výchove ku kritickému mysleniu je potrebné naozaj venovať zvýšenú pozornosť. Potiaľ sa so zámerom pani prezidentky jednoznačne stotožňujem. O úprimnosti daného zámeru som však silno zapochyboval na základe pomerne čerstvej vlastnej skúsenosti.

Srdcervúce vyhlásenie pani prezidentky o zlej epidemickej situácii v našej krajine, ktoré sa objavilo na jej FB profile 23.11.2021 o 12:16, som si dovolil pomerne kriticky okomentovať a to som si, zrejme, nemal dovoliť. Okolie pani prezidentky, ktoré s veľkou pravdepodobnosťou stojí aj za spusteným projektom, ma promptne zaradilo na čiernu listinu a obmedzilo možnosť komentovať príspevky na FB profile ZČ.

Môj večerný komentár v ten istý deň pod uvedeným vyhlásením pani prezidentky bol nasledovný:

Hosanaaaaaaa, pani prezidentka sa začína prebúdzať. Už 27.9.2021 som ministrovi zdravotníctva aj do Prezidentskej kancelárie poslal upozornenie na rapídne zhoršujúcu sa epidemickú situáciu na Slovensku v porovnaní so situáciou pred rokom aj s priloženým grafom. Podobne som lamentoval aj na konci októbra, ale okolie pani prezidentky sa zrejme chlácholilo tým, že vláda je s covidom v pohode. Zobudiť sa po dvoch mesiacoch a mudrovať, keď už je epidemická situácia mimoriadne kritická, to je sila. Už vtedy bolo potrebné obrátiť sa na odborníkov, ktorí by asi tiež potvrdili, že už vtedy bolo treba burcovať nielen verejnosť, ale hlavne vládu na účinnejší boj s koronavírom.

Nakoľko bol môj komentár nevhodný a naplnil predpoklady pre obmedzenie možnosti komentovať vybrané príspevky s označením:

„Zuzana Čaputová obmedzila, kto môže komentovať tento príspevok“ ,

nech posúdia čitatelia. Zdá sa, že okolie pani prezidentky je veľmi háklivé na akúkoľvek kritickú poznámku. Nie je náhodou pripravovaná propagácia kritického myslenia len akýmsi marketingom?

Prvé video avizovaného seriálu končí krásnou myšlienkou, že iný názor je dobrá vec a netreba sa mu vyhýbať. Preto moje kritické myslenie zostane aj naďalej nezávisle od myslenia nekritizovateľnej hlavy štátu a jej okolia.

Pandemická situácia je stabilná, ale nie dobrá

29.07.2022

Pandemická situácia v súvislosti s ochorením COVID-19 je stabilná aj napriek vyššiemu počtu pacientov s covidom v nemocniciach. „Nie je tu nič, čo by indikovalo nejaké výrazné zhoršenie stavu, a prebieha štandardné poskytovanie zdravotnej starostlivosti,“ skonštatoval na tlačovej konferencii minister zdravotníctva. Do určitej miery má pán minister pravdu. Podľa [...]

Konflikt na Ukrajine si žiada objektívnu odbornú diskusiu

29.05.2022

Predstavte si, bývalá americká redaktorka časopisu The Nation (časopis presadzujúci intelektuálnu slobodu, úctu k faktom a transparentnosť) prišla s tým, že americké média potrebujú skutočnú diskusiu o ukrajinskom vojenskom konflikte. Jej príspevok obsahuje niekoľko zaujímavých myšlienok, ako napr., že: • V televízii, na internete alebo v Kongrese chýbajú alternatívne [...]

Kiežby bola pandémia koronavírusu už minulosťou

24.04.2022

Epidemická situácia sa aktuálne, chvalabohu, v globále zlepšuje, ale odborníci už teoretizujú o možnom príchode ďalších vĺn pandémie. Teraz nastal čas na obzretie sa na už vyše dvojročnú skúsenosť so sledovaním a hodnotením epidemickej situácie. V aktuálnom čísle vedeckého časopisu Slovenská štatistika a demografia je aj príspevok Hľadanie účinných metód [...]

vojna na Ukrajine

ONLINE: Jednotka NATO na Slovensku je bojaschopná. Kyjev má medzi Američanmi značnú podporu

06.10.2022 06:00

Mnohonárodné bojové zoskupenie Severoatlantickej aliancie na Slovensku s tisíckou vojakov je bojaschopné, uviedla centrála NATO.

voja na Ukrajine, Charkov

Putin na Ukrajine prehráva. Pritvrdí vo vojne proti Západu?

06.10.2022 06:00

Za posledné týždne Rusi utrpeli porážky v Charkovskej oblasti a v Donecku a teraz utekajú od Chersonu na juhu Ukrajiny.

Igor Matovič a Eduard Heger

Novela štátneho rozpočtu je vo hviezdach: SaS má výhrady, Matovič s Hegerom by mali viac zabojovať

06.10.2022 05:40

Podarí sa novelu k štátnemu rozpočtu vláde pretlačiť na druhý pokus? Premiér a minister by mali podľa politológa zabojovať viac.

čaputová malta

Čaputová si na Malte uctila pamiatku zavraždenej novinárky

05.10.2022 23:04

Ako prezidentka uviedla, maltskú novinárku Galiziovú zavraždili podobne ako slovenského reportéra Kuciaka pre jej investigatívnu prácu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 21
Celková čítanosť: 45614x
Priemerná čítanosť článkov: 2172x

Autor blogu

Kategórie