Podivní progresivisticko-extremistickí aktivisti Bilčík a Wiezik

V rozprave Európskeho parlamentu v polovici mája 2024 o rozklade právneho štátu, RTVS a slobode médií na Slovensku (https://www.youtube.com/watch?v=bM_IXOB0FsU) sa predviedli hlavne progresivisticko extremistickí páni Bilčík a Wiezik, ktorí vyplakávali, ako je na Slovensku ohrozovaná spravodlivosť. Wiezik hlúpo a účelovo zavádzal, že kroky vlády R. Fica rozvracajú právny štát na Slovensku s takou intenzitou, že si treba klásť otázku, kedy vyhlási Slovensko z EÚ a dá ho do rúk Putina a Ruska. Na takú úvahu sa nedá reagovať inač, len že je chorá.

Ktovie, či si títo páni ešte aj dnes pamätajú na to, čo tliachali na pôde Europarlamentu pred niekoľkými týždňami. Akúkoľvek sebareflexiu pri týchto típkoch je len ťažko očakávať, oni si hudú a budú ďalej húsť len to svoje. Určite prepočuli rozhodnutie Ústavného súdu SR k novele Trestného zákona, ktorý skonštatoval, že po vlastnom prieskume v návrhoch označených vád legislatívneho procesu ústavný súd nezistil, že by namietané nedostatky dosahovali ústavnoprávnu intenzitu takého charakteru, ktorá by znamenala ústavne nesúladný zásah zákonodarcu do ústavných práv alebo princípov.

Predpokladám, že minimálne pán podpredseda bývalého Europarlamentu vyvinie mimoriadne úsilie, aby aj svojich nových európskych kolegov čo najskôr vyviedol z omylu, že bludy o rozvracaní právneho štátu na Slovensku, ktoré im nedávno vtĺkali jeho kolegovia do hláv, sú len jeho ničím nepodložené choromyseľné výplody.

V normálnej spoločnosti by človek od takýchto ľudí, po takomto fiasku, očakával ospravedlnenie, avšak v progresivisticko-extremistickom spoločenstve sa toto nenosí. Oni vyfabrikujú nové bludy, s ktorými budú opäť zamestnávať nielen domácu, ale aj zahraničnú, hlavne im naklonenú spoločnosť.

Podarí sa Strednej Európe ísť vlastnou cestou?

24.10.2025

Tento víkend sa v Prahe uskutoční štvrtý ročník medzinárodnej Svätovojtešskej konferencie o spolupráci stredoeurópskych štátov pod názvom Stredná Európa vlastnou cestou. Jej cieľom je otvoriť témy užšej spolupráce krajín širšieho stredoeurópskeho priestoru a ponúknuť túto agendu politickým reprezentáciám v každej potencionálnej krajine k vlastnému uchopeniu. [...]

Pohľady na posledné Trumpovo vyhlásenie k Ukrajine

25.09.2025

Trump svojou výzvou kyjevskému režimu v rámci zasadania Valného zhromaždenia OSN, aby s pomocou krajín Európskej únie získal späť stratené územia, dal podnet na rôzne úvahy pre analytikov aj politikov. Trumpove úvahy po stretnutí so Zelenským sa u európskej loby stretli s veľkou opatrnosťou. Európa si uvedomila, že Trumpove slová iba presúvajú bremeno konfliktu na [...]

Slepý novinársky aktivizmus brzdí hľadanie racionálnych riešení problémov

22.09.2025

V posledných týždňoch sme boli svedkami mnohých protichodných vyhlásení ohľadom narušovania vzdušného priestoru Rumunska, Poľska a Estónska ruskými dronmi a lietadlami. Poľský premiér, ale aj mnohí ďalší hlásatelia jedinej pravdy okamžite obvinili z incidentu Rusko, ale ako tradične bez predloženia akýchkoľvek relevantných dôkazov. Poliaci aj Estónci dokonca vyzvali [...]

medveď

Greenpeace podáva Európskej komisii sťažnosť na Slovensko pre nezákonný odstrel medveďov

05.11.2025 12:21

Rozhodnutie o povolení odstrelu až 350 jedincov podľa ochrancov prírody vláda prijala bez posudzovania vplyvov na životné prostredie.

pozemný vojenský robot, Ukrajina, drony

Zásah mínou i dronom a 33 dní za nepriateľskou líniou. Ukrajincom sa podarila neuveriteľná záchranná misia

05.11.2025 12:10

Pri operácii využili pozemné robotické systémy, ktoré dokázali preniknúť hlboko za nepriateľské línie.

počasie horúčavy teplomer

Padol skoro storočný rekord. V Gabčíkove 1. novembra namerali nové slovenské maximum

05.11.2025 12:08

Prvého novembra namerali meteorológovia v Gabčíkove nový celoslovenský rekord maximálnej dennej teploty pre tento deň.

pariz, policia, francuzsko

Vodič úmyselne zrazil ľudí na francúzskom ostrove, zranených je najmenej päť

05.11.2025 12:05, aktualizované: 12:14

Vodiča zadržali. Na miesto zamieril francúzsky minister vnútra.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 65
Celková čítanosť: 171778x
Priemerná čítanosť článkov: 2643x

Autor blogu

Kategórie