Založ si blog

Pretlak politických obmedzencov v Európe je stále vysoký

Britský denník The Telegraph napísal, že Emmanuel Macron od začiatku ukrajinského konfliktu navrhoval Moskvu „neponižovať“ a udržiavať s ňou diplomatické styky. Teraz sa však vyhráža vyslaním vojakov na Ukrajinu, čím podnecuje eskaláciu konfliktu.

Lotyšský prezident Edgars Rinkevičs nechcel zaostať za poslednými militantnými úvahami úbožiaka Emmanuela Macrona a ako zmyslov zbavený vypustil do éteru výzvu, že Rusko musí byť zničené!

Na tieto nedomyslené, až hlúpe vyjadrenia a postoje zareagoval na platvorme X Elbridge Colby, jeden zo spolutvorcov národnej obrannej stratégie USA z roku 2018. Varuje, že Rusko a Čína majú potenciál na to, aby sa pokúsili zničiť Západ, a preto vôbec nie je dobré tieto krajiny dráždiť vyššie uvedenými vyhláseniami.

Ďalej uvádza, že tento druh rétoriky je hlboko znepokojujúci. Či sa nám to páči alebo nie, Rusko a Čína majú aj teraz silu na to, aby nás vyhladili. Preto každý konflikt s nimi musí byť obmedzený do takej miery, aby bol „rozumný“. Znamená to, že musia vidieť prijateľné východisko, aby obmedzili, resp. ukončili vojnu. V opačnom prípade je v stávke smrť miliónov ľudí.

Vyhlásenie viacerých západných politikov, že jadrové Rusko musí byť zničené, nie je ani morálne, ani múdre. Zdá sa, že súčasná vládnuca garnitúra na Západe nie je múdra, chýba jej triezve uvažovanie a zmysel pre zodpovednosť, na aké sme boli zvyknutí pri generácii povojnových vodcov. A to je veľmi znepokojujúce.

Ja mám obavu, že podobné hlúpe vyhlásenia súčasných európskych politických lúzrov „zatrasú“ Európou v tom zmysle, že sa medzi obyvateľstvom ešte viac prehĺbi „postupná erózia podpory pre Ukrajinu“.

Pod lampou najväčšia tma?

31.05.2024

Nikto nestelesňuje elitársku povahu EÚ lepšie ako úradujúca predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová. Jej rozhodnutie z apríla 2021, že sama podpíše dohodu v hodnote 35 miliárd eur na nákup 1,8 miliardy dávok vakcíny BioNTech/Pfizer, je názorným príkladom svojvôle a nedostatku zodpovednosti vysokého politika aj celého systému Európskej únie. Podľa jednej [...]

Ódor sa vyžaloval pre The Guardian

02.05.2024

Predvolebné slogany slovenskej opozície pred eurovoľbami obsahujú v britskom denníku (https://www.theguardian.com/world/2024/may/02/slovakia-opposition-hopes-european-vote-will-put-brakes-on-populist-pm-robert-fico) pseudoobavy, že Slovensko kráča cestou preč od právneho štátu, že útočí na „slobodné“ média a mimovládne organizácie, ale aj že zaujíma priateľskejší [...]

Nie ideál, ale žiadna katastrofa

16.04.2024

Aprílová aukcia dlhopisov slovenskej vlády dopadla relatívne úspešne. Od medzinárodných investorov si požičala celkom 681,5 miliónov eur. Pritom celkový dopyt investorov bol ešte o viac ako 500 miliónov eur vyšší. Značný záujem o slovenské dlhopisy je spôsobený aj jedným z najvyšších výnosov v eurozóne. Výnos na slovenskom vládnom dlhopise s desaťročnou [...]

blesk, búrka, blesky, počasie

Pozor na vietor a prudký dážď. Meteorológovia varujú pred búrkami

21.06.2024 22:00

Na území celého Slovenska hrozia v piatok večer aj v sobotu búrky.

Medveď hnedý

Útoky medveďov na človeka v Japonsku sa množia. Ďalšou obeťou je stavebný robotník

21.06.2024 20:41

Medveď pravdepodobne zabil stavebného robotníka (58) v Japonsku. Muža našli v lese v prefektúre Nagano s rozsiahlymi poraneniami hlavy a chrbta.

vojna na Ukrajine, hroby, Charkov

NYT: Veľa mužov na Ukrajine sa skrýva. Obávajú sa, že ich nevycvičených pošlú na smrť

21.06.2024 18:35

Na Ukrajine žije mnoho mužov, ktorí sa skrývajú. Majú strach z odvodov do armády na obranu krajiny proti ruskej invázii. S niekoľkými z nich hovoril denník The New York Times (NYT).

Viktor Orbán

Nemecko už podľa Orbána 'nevonia a nevyzerá rovnako', zmenilo sa na multikultúrny svet

21.06.2024 18:21

Maďarský premiér Orbán počas návštevy Berlína povedal, že Nemecko sa v dôsledku migrácie zmenilo na "pestrofarebný, multikultúrny svet".

Štatistiky blogu

Počet článkov: 46
Celková čítanosť: 116426x
Priemerná čítanosť článkov: 2531x

Autor blogu

Kategórie