Založ si blog

Klobúk dole, pán Bielik

Témou stredajšej (31.5.2023) relácie TA3 Téma dňa (https://www.ta3.com/relacia/28912/hybridna-vojna-v-slovenskej-politike) bola hybridná vojna v slovenskej politike. Príjemným prekvapením bol výber pozvaných diskutérov, ktorý sľuboval a aj priniesol výmenu aj protirečivých názorov na aktuálne otázky dneška. Divák videl a počul vcelku kultivovanú diskusiu a fakty o rôznych diskutabilných otázkach a na základe toho si mohol vytvoriť vlastný názor. Jedine kultivovaná výmena názorov na problematické otázky je cesta ku znižovaniu šírenia dezinformácií.

Slúži ku cti TA3, ktorej sa ušlo v posledných týždňoch nemalo kritiky za účelové a jednostranné moderovanie diskusných relácií, že sa občas snaží byť aj reálne mienkotvorná. Moju poklonu si v danom prípade zaslúži moderátor pán Bielik, ktorý prejavil odvahu ísť proti súčasnému mainstreamovému prúdu, a podujal sa dať v diskusii priestor aj väčšinou médií ignorovanému opozičnému politikovi.

Pevne dúfam, že pán Bielik po včerajšku neskončí podobne ako jeho odvážna, ale už bývala kolegyňa pani Žitná. Bol by som zároveň nesmierne potešený, keby sa odvahou uvedených moderátorov inšpirovali aj aspoň nejakí moderátori verejnoprávnej RTVS, lebo zdá sa, že objektivita asi nie je ani tak vecou samotného média, ale predovšetkým vecou profesionality a odvahy novinára.

Do akej miery je multipolarita pre USA stráviteľná?

31.08.2023

Podľa jedného z popredných amerických ekonómov Jeffreyho Sachsa, začlenením šiestich nových krajín do BRICS došlo ku „systémovej explózii“ v medzinárodnom poriadku, ktorú Západ vybudoval za posledné tri storočia. Skonštatoval, že sme v multipolárnom svete, kde sú krajiny BRICS väčšie ako krajiny G7 a USA sa s touto zmenou len ťažko zmierujú. Špecifikom súčasnej [...]

John Mearsheimer vidí vojnu na Ukrajine ako dlhodobú hrozbu.

03.08.2023

John Mearsheimer je považovaný za svetovú politologickú špičku. Pôsobí ako profesor politológie v ústave R. Wendella Harrisona na Chicagskej univerzite. Je ostentatívne ignorovaný mainstreamom, hoci sa prakticky potvrdilo všetko, čo predpovedal ohľadne vývoja na Ukrajine už v rokoch 2008 a 2014. V rozhovore pre americký web The Grayzone [...]

O vyhliadkach očakávanej ukrajinskej protiofenzívy

12.05.2023

Bývalý podplukovník v americkej armáde Daniel L. Davis, s viacnásobnými skúsenosťami v bojových zónach, uvažuje na portáli 19fortyfive (https://www.19fortyfive.com/2023/05/ukraines-long-expected-offensive-why-it-wont-beat-putin/) o aktuálnej vojensko-politickej situácii na Ukrajine. Konštatuje, že niektoré komentáre na Západe odhaľujú uvedomovanie si nízkej pravdepodobnosti [...]

Tanky Leopard, vozidlá 4x4 Oshkosh, Martin Sklenár, Jaroslav Naď, stíhačky F-16

Hlavné priority v obrane: Kto chce vystúpiť z NATO a kto by na armádu dával menej?

24.09.2023 18:17

Denník Pravda sa kandidujúcich strán a hnutí pýtal na priority v obrane.

bana čína

Požiar v čínskej uhoľnej bani si vyžiadal 16 obetí

24.09.2023 17:51

Čína je najväčší svetový producent znečisťujúcich látok, ktoré spôsobujú zmenu klímy. Stále prevádzkuje tisíce uhoľných baní.

laszlo solymos

Sólymos považuje vyjadrenia Sulíka na adresu iných strán za trúfalé a arogantné

24.09.2023 17:21

Sulík ešte minulý týždeň vyzval na odstúpenie z volebného boja kandidujúce strany, ktoré sa pohybujú pod hranicou zvoliteľnosti.

Pašinjan

Pašinjan naznačil odklon Jerevanu od politiky Kremľa. Zatkli by Arménci Putina?

24.09.2023 15:55

Rusko odmietlo prísť Arménsku na pomoc pri najnovšom konflikte v Náhornom Karabachu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 30
Celková čítanosť: 77173x
Priemerná čítanosť článkov: 2572x

Autor blogu

Kategórie