Založ si blog

Kto mocný „udrel“ na TA3?

Myšlienka, že cesta k mieru na Ukrajine nevedie cez zbrane, ale cez diplomaciu je už neprijateľná ani pre súkromnú spravodajskú televíziu. Uvedená myšlienka zaznela v rozhovore s americkým ekonómom Jeffrey David Sachsom v relácii TA3 Tak takto v premiére 6.2.2023, lenže večernej reprízy sa už nedočkala. O dôvodoch novodobej cenzúry sa môžeme len domnievať, ale jedným z dôvodov môže byť aj ten, že zmienený pán patrí na ukrajinskú čiernu listinu mien ľudí, ktorí údajne podporujú proruskú propagandu.

V danom rozhovore zazneli aj ďalšie zaujímavé myšlienky ako napríklad, že ak nechce byť človek obeťou účelovej propagandy z jednej alebo druhej strany, je potrebné používať vlastné oči, uši a robiť si vlastný názor na daný problém. Čierno-biele pozeranie na ukrajinsko-ruský konflikt znamená, že to nevedie k jeho praktickému riešeniu. Tragédiou je, že aj európski diplomati sa stali najväčšími zástancami vojny.

Treba si nutne položiť otázku, komu až tak prekáža iný ako oficiálny názor, že ho promptne stiahne z obehu? Kritické ohlasy na tento bezprecedentný jav vedenia TA3 a zároveň ponuka stiahnutej relácie sa objavili na FB (https://www.facebook.com/ChmelarEduard/posts/pfbid02v1FXYn5D9zqAGVVPcpL6ViHafWZqTMuPTBKSS6Y5v2yCo4GJvhpXTh171RMMGNGKl), ale aj v jednom denníku (https://www.extraplus.sk/clanok/cenzura-v-ta3-vymazali-vlastnu-relaciu-pre-nepohodlne-nazory-hosta-na-ukrajinu?fbclid=IwAR1B9Z4q8HR4LsStg576iHlEptqW94YrRrjpNTV-ugolBn2puf11hiA1Og0).

Každý triezvo zmýšľajúci človek si musí vytvoriť vlastný úsudok na túto trápnu, ale zároveň veľmi vážnu situáciu.

O nesvojprávnej Európe

25.02.2023

Rok po nezmyselnej vojne na Ukrajine stále počúvame, že Rusko nesmie vyhrať, ale na druhej strane majú už aj francúzsky prezident Emmanuel Macron a nemecký kancelár Olaf Scholz čoraz väčšie pochybnosti o schopnosti Ukrajincov aspoň dobyť späť celé územie obsadené Ruskom. Zdôverili sa s tým ukrajinskému prezidentovi Volodymyrovi Zelenskému na stretnutí začiatkom [...]

Prečo je potrebné zúčastniť sa na Referende o predčasných voľbách?

20.01.2023

Zajtrajšie referendum o predčasných voľbách je jedinečná príležitosť vyjadriť svoj spontánny názor na aktuálnu situáciu v spoločnosti a zároveň: • Dáme najavo dnešným aj budúcim politikom, že v nasledujúcich rokoch nemienime slepo trpieť už nič také ako neobmedzene praktizovanú mečiarovskú neokrôchanosť, dzurindovsko-miklošovskú aroganciu, ficovskú [...]

Priaznivá epidemická situácia by nemala viesť k jej oficiálnemu ignorovaniu

16.01.2023

Je všeobecne známe, že problematike vývoja koronavírusu sa oficiálne inštitúcie v posledných mesiacoch venujú minimálne. Svedčí o tom napríklad aj už dvojmesačné zaseknutie sa hodnôt celkovo hospitalizovaných s covid-19 na stránke https://korona.gov.sk/ na čísle 312, pričom to nekorešponduje s hodnotami ukazovateľa 07a_COVID-19 Počet hospitalizácií s ochorením [...]

vlak, železnice, trať, koľaje

Pri Senci zrazil rýchlik muža, železničná doprava je úplne odstavená

22.03.2023 20:52

V blízkosti železničného priecestia pri Senci v smere Veľký Biel zrazil rýchlik muža, ktorý utrpel zranenia nezlučiteľné so životom.

Britský princ William.

Princ William nečakane prišiel do Poľska za vojakmi pomáhajúcimi Ukrajine

22.03.2023 19:47

Britský princ William v stredu podnikol neohlásenú cestu do Poľska, aby poďakoval britským a poľským vojakom zapojeným do podpory Ukrajine.

world bank

Obnova Ukrajiny bude drahá. Vypočítali ju na 411 miliárd dolárov

22.03.2023 19:18

Ukrajina, ktorá sa už viac než rok bráni invázii ruskej armády, bude na obnovu a rekonštrukciu potrebovať najmenej 411 miliárd dolárov (približne 381 miliárd eur).

klus

Klus by nemal byť auditorom. Zamietol ho výbor Európskeho parlamentu

22.03.2023 18:54

Odhadovaný plat na pozícii audítora je zhruba 20 000 eur mesačne.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 25
Celková čítanosť: 60993x
Priemerná čítanosť článkov: 2440x

Autor blogu

Kategórie