Založ si blog

Kto mocný „udrel“ na TA3?

Myšlienka, že cesta k mieru na Ukrajine nevedie cez zbrane, ale cez diplomaciu je už neprijateľná ani pre súkromnú spravodajskú televíziu. Uvedená myšlienka zaznela v rozhovore s americkým ekonómom Jeffrey David Sachsom v relácii TA3 Tak takto v premiére 6.2.2023, lenže večernej reprízy sa už nedočkala. O dôvodoch novodobej cenzúry sa môžeme len domnievať, ale jedným z dôvodov môže byť aj ten, že zmienený pán patrí na ukrajinskú čiernu listinu mien ľudí, ktorí údajne podporujú proruskú propagandu.

V danom rozhovore zazneli aj ďalšie zaujímavé myšlienky ako napríklad, že ak nechce byť človek obeťou účelovej propagandy z jednej alebo druhej strany, je potrebné používať vlastné oči, uši a robiť si vlastný názor na daný problém. Čierno-biele pozeranie na ukrajinsko-ruský konflikt znamená, že to nevedie k jeho praktickému riešeniu. Tragédiou je, že aj európski diplomati sa stali najväčšími zástancami vojny.

Treba si nutne položiť otázku, komu až tak prekáža iný ako oficiálny názor, že ho promptne stiahne z obehu? Kritické ohlasy na tento bezprecedentný jav vedenia TA3 a zároveň ponuka stiahnutej relácie sa objavili na FB (https://www.facebook.com/ChmelarEduard/posts/pfbid02v1FXYn5D9zqAGVVPcpL6ViHafWZqTMuPTBKSS6Y5v2yCo4GJvhpXTh171RMMGNGKl), ale aj v jednom denníku (https://www.extraplus.sk/clanok/cenzura-v-ta3-vymazali-vlastnu-relaciu-pre-nepohodlne-nazory-hosta-na-ukrajinu?fbclid=IwAR1B9Z4q8HR4LsStg576iHlEptqW94YrRrjpNTV-ugolBn2puf11hiA1Og0).

Každý triezvo zmýšľajúci človek si musí vytvoriť vlastný úsudok na túto trápnu, ale zároveň veľmi vážnu situáciu.

Nechali sa tajné služby zneužiť eurohujermi?

06.04.2024

Značne nekompetentná ekonomická aj bezpečnostná politika predstaviteľov EÚ vyústila až do obáv o výsledky letných volieb do Európskeho parlamentu. Vysokí predstavitelia EÚ, niektorých štátov a média zašli v panike až tak ďaleko, že pustili do éteru obvinenie Ruska zo šírenia dezinformácií a platenia politikov v Európe s cieľom ovplyvniť výsledky týchto volieb. [...]

Hľadanie pravdy je šancou nájsť mier

04.04.2024

Zatiaľ len sporadicky, a to takmer výlučne na stránkach alternatívnych médií, sa dá prečítať úvaha o tom, ako sa mainstreamové spravodajstvo o dôležitých politických záležitostiach často dostáva až do účelovej propagandy. Nemecký politický veterán Oskar Lafontaine aplikuje orwellovskú myšlienku o častých snahách politikov a médií presviedčať verejnosť o tom, [...]

Amikom akosi nejde karta

26.03.2024

V súvislosti s teroristickým útokom na koncertné centrum na okraji Moskvy sa vynárajú voči USA podľa niektorých analytikov určité priťažujúce okolnosti, ako napr.: • Podivne obecné americké varovanie pred teroristickými útokmi v Rusku. • Bleskové dementi predstaviteľov Spojených štátov, že Ukrajina v tom teroristickom útoku nemá prsty a za útočníkov označili [...]

zostreleny dron Sahid 136

Šahídy hučia všade rovnako. Odblokujú pomoc pre Izrael i Ukrajinu?

15.04.2024 16:54, aktualizované: 16:57

Úspech Izraela pri odrazení iránskeho útoku v noci na nedeľu upriamil pozornosť na zraniteľnosť Ukrajiny voči Rusku. Prečo to Iráncom nevyšlo? A aký vplyv to môže mať na agresiu, ktorej čelí Kyjev?

peter náhlik

Nadácia Zastavme korupciu podala podnet na preskúmanie majetkového priznania poslanca Hlasu Petra Náhlika

15.04.2024 16:35

Dôvodom sú nedostatky v majetkovom priznaní, v ktorom najskôr zamlčal luxusnú vilu v bratislavskej Vrakuni a neskôr ju do priznania doplnil.

čaputová, duda

Čaputová odcestuje na rozlúčku s Poľskom. Získa Rad Bielej orlice za rozvoj dobrých vzťahov

15.04.2024 16:30

Vo Varšave bude rokovať s prezidentom Andrzejom Dudom.

Ministerstvo životného prostredia

Novou šéfkou inšpekcie životného prostredia sa stala Anna Calpašová

15.04.2024 16:20

Doterajšia generálna riaditeľka inšpekcie Katarína Jankovičová sa vracia na rezort životného prostredia.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 43
Celková čítanosť: 107670x
Priemerná čítanosť článkov: 2504x

Autor blogu

Kategórie