Založ si blog

Nechali sa tajné služby zneužiť eurohujermi?

Značne nekompetentná ekonomická aj bezpečnostná politika predstaviteľov EÚ vyústila až do obáv o výsledky letných volieb do Európskeho parlamentu. Vysokí predstavitelia EÚ, niektorých štátov a média zašli v panike až tak ďaleko, že pustili do éteru obvinenie Ruska zo šírenia dezinformácií a platenia politikov v Európe s cieľom ovplyvniť výsledky týchto volieb.

Korunu tejto panike nasadili tajné služby niektorých európskych štátov, ktoré za záhadných okolnosti a bez rukolapnejších dôkazov „rozkryli proruské siete“. Výsledkom tejto bombasticky propagovanej akcie je pridanie dvoch fyzických osôb a jednej právnickej osoby na sankčný zoznam a zaistenie ich majetku. Celú túto frašku nemožno chápať inač, ako aktívne zapojenie sa tajných služieb niektorých štátov do predvolebného boja do Európskeho parlamentu.

Je nepochopiteľné, že po tak významnej „nepriateľskej“ akcii voči šíreniu ruského vplyvu a podkopávaniu bezpečnosti v celej Európe neboli verejnosti kontrarozviedkami poskytnuté takmer žiadne jednoznačné dôkazy a nikto nebol zatknutý za prijímanie úplatkov. Zaujímavé tiež je, že akcia bola namierená na médium a politikov, ktorí kritizujú EÚ za jej mnohé nekompetentné kroky a zastavajú skôr konzervatívne postoje. Zablokovaný web Voice of Europe bol doteraz skôr neznámy, až nevýznamný.

Celý ten humbuk zapadá do stratégie „mozgov“ EÚ pri zavádzaní a implementácii nových pravidiel upravujúcich pôsobenie médií, digitálnych služieb, umelej inteligencie a politickej reklamy krátko pred voľbami do Európskeho parlamentu. Vraj ich hlavným cieľom je „chrániť“ základné práva európskych občanov.

Aspoň trochu uvažujúci človek si urobí z toho neprimeraného aktivizmu eurohujerov vlastný názor. Úplne cez čiaru je však nie celkom profesionálne konanie tajných služieb a možno aj ich zneužitie v celej tejto akcii.

Pod lampou najväčšia tma?

31.05.2024

Nikto nestelesňuje elitársku povahu EÚ lepšie ako úradujúca predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová. Jej rozhodnutie z apríla 2021, že sama podpíše dohodu v hodnote 35 miliárd eur na nákup 1,8 miliardy dávok vakcíny BioNTech/Pfizer, je názorným príkladom svojvôle a nedostatku zodpovednosti vysokého politika aj celého systému Európskej únie. Podľa jednej [...]

Ódor sa vyžaloval pre The Guardian

02.05.2024

Predvolebné slogany slovenskej opozície pred eurovoľbami obsahujú v britskom denníku (https://www.theguardian.com/world/2024/may/02/slovakia-opposition-hopes-european-vote-will-put-brakes-on-populist-pm-robert-fico) pseudoobavy, že Slovensko kráča cestou preč od právneho štátu, že útočí na „slobodné“ média a mimovládne organizácie, ale aj že zaujíma priateľskejší [...]

Nie ideál, ale žiadna katastrofa

16.04.2024

Aprílová aukcia dlhopisov slovenskej vlády dopadla relatívne úspešne. Od medzinárodných investorov si požičala celkom 681,5 miliónov eur. Pritom celkový dopyt investorov bol ešte o viac ako 500 miliónov eur vyšší. Značný záujem o slovenské dlhopisy je spôsobený aj jedným z najvyšších výnosov v eurozóne. Výnos na slovenskom vládnom dlhopise s desaťročnou [...]

blesk, búrka, blesky, počasie

Pozor na vietor a prudký dážď. Meteorológovia varujú pred búrkami

21.06.2024 22:00

Na území celého Slovenska hrozia v piatok večer aj v sobotu búrky.

Medveď hnedý

Útoky medveďov na človeka v Japonsku sa množia. Ďalšou obeťou je stavebný robotník

21.06.2024 20:41

Medveď pravdepodobne zabil stavebného robotníka (58) v Japonsku. Muža našli v lese v prefektúre Nagano s rozsiahlymi poraneniami hlavy a chrbta.

vojna na Ukrajine, hroby, Charkov

NYT: Veľa mužov na Ukrajine sa skrýva. Obávajú sa, že ich nevycvičených pošlú na smrť

21.06.2024 18:35

Na Ukrajine žije mnoho mužov, ktorí sa skrývajú. Majú strach z odvodov do armády na obranu krajiny proti ruskej invázii. S niekoľkými z nich hovoril denník The New York Times (NYT).

Viktor Orbán

Nemecko už podľa Orbána 'nevonia a nevyzerá rovnako', zmenilo sa na multikultúrny svet

21.06.2024 18:21

Maďarský premiér Orbán počas návštevy Berlína povedal, že Nemecko sa v dôsledku migrácie zmenilo na "pestrofarebný, multikultúrny svet".

Štatistiky blogu

Počet článkov: 46
Celková čítanosť: 116421x
Priemerná čítanosť článkov: 2531x

Autor blogu

Kategórie