Založ si blog

Prekrúcač faktov Heger

Z úst človeka, ktorý neustále verklíkuje, že je potrebné vychádzať z reálnych faktov, sme si minulý týždeň vypočuli, že jeho vláda už urobila kvalitné opatrenia proti zdražovaniu. Povestnou čerešničkou je však tá časť jeho výroku, že iní nás v tom len dobiehajú. Nuž teda, vo svetle aktuálnych údajov možno považovať výrok mimoriadne dezorientovaného Hegera za bohapustý žvast.

Porovnanie cien vybraných produktov (v €) s okolitými krajinami
 

mlieko 1 l

biely chlieb 0,5 kg

vajcia 12 ks

zemiaky 1 kg

jablká 1 kg

benzín 1 l

SK

0,74

0,87

1,66

0,72

1,23

1,28

HU

0,63

0,52

1,34

0,54

0,88

1,02

CZ

0,68

0,83

1,44

0,63

1,09

1,21

PL

0,54

0,60

1,48

0,35

0,60

1,02

Zdroj: https://sk.traveltables.com/compare/, dostupné 7.2.2022

 

Podľa celkom ľahko dostupných údajov je aktuálne Slovensko dosť jednoznačne na čele pokiaľ ide o ceny základných každodenných spotrebných komodít ako sú chlieb, mlieko, vajcia, zemiaky, jablka, benzín a aj ďalších tovarov, v rámci okolitých krajín. Kto Vám, pán Heger, pripravuje podklady k Vaším vystúpeniam? Dúfam, že to nebol aj v tomto prípade ten, dnes už verejne známy „expert“ na medzinárodné vzťahy. Len tak by sa dal vysvetliť ten jednoznačný rozpor medzi reálnymi faktami a Vašim nehoráznym výrokom.

Pán Heger, Váš pokus o ospravedlnenie viacerých doterajších neefektívnych výdavkov Vášho straníckeho šéfa je také scestné, až to vyvoláva obavy aj o Vaše duševné zdravie. Nemáte to ľahké, ale púšťať do éteru také nezmysly, to považujem za dôkaz Vašej neodbornosti  a zároveň za urážku všetkých tých, ktorí zatiaľ dokážu aspoň trochu samostatne rozmýšľať.

Jedno známe príslovie obsahuje hlbokú múdrosť:  Hovoriť striebro, mlčať zlato. Vám by ešte pomohlo, aby ste skúsili aj lepšie načúvať, ako hodnotia už mnohí Vaši ešte nedávni podporovatelia tak Vašu neschopnosť na poste premiéra, ale aj celé doterajšie rozporuplné pôsobenie tejto „unikátnej“ vládnej zostavy.

Pandemická situácia je stabilná, ale nie dobrá

29.07.2022

Pandemická situácia v súvislosti s ochorením COVID-19 je stabilná aj napriek vyššiemu počtu pacientov s covidom v nemocniciach. „Nie je tu nič, čo by indikovalo nejaké výrazné zhoršenie stavu, a prebieha štandardné poskytovanie zdravotnej starostlivosti,“ skonštatoval na tlačovej konferencii minister zdravotníctva. Do určitej miery má pán minister pravdu. Podľa [...]

Konflikt na Ukrajine si žiada objektívnu odbornú diskusiu

29.05.2022

Predstavte si, bývalá americká redaktorka časopisu The Nation (časopis presadzujúci intelektuálnu slobodu, úctu k faktom a transparentnosť) prišla s tým, že americké média potrebujú skutočnú diskusiu o ukrajinskom vojenskom konflikte. Jej príspevok obsahuje niekoľko zaujímavých myšlienok, ako napr., že: • V televízii, na internete alebo v Kongrese chýbajú alternatívne [...]

Kiežby bola pandémia koronavírusu už minulosťou

24.04.2022

Epidemická situácia sa aktuálne, chvalabohu, v globále zlepšuje, ale odborníci už teoretizujú o možnom príchode ďalších vĺn pandémie. Teraz nastal čas na obzretie sa na už vyše dvojročnú skúsenosť so sledovaním a hodnotením epidemickej situácie. V aktuálnom čísle vedeckého časopisu Slovenská štatistika a demografia je aj príspevok Hľadanie účinných metód [...]

vojna na Ukrajine

ONLINE: Jednotka NATO na Slovensku je bojaschopná. Kyjev má medzi Američanmi značnú podporu

06.10.2022 06:00

Mnohonárodné bojové zoskupenie Severoatlantickej aliancie na Slovensku s tisíckou vojakov je bojaschopné, uviedla centrála NATO.

voja na Ukrajine, Charkov

Putin na Ukrajine prehráva. Pritvrdí vo vojne proti Západu?

06.10.2022 06:00

Za posledné týždne Rusi utrpeli porážky v Charkovskej oblasti a v Donecku a teraz utekajú od Chersonu na juhu Ukrajiny.

Igor Matovič a Eduard Heger

Novela štátneho rozpočtu je vo hviezdach: SaS má výhrady, Matovič s Hegerom by mali viac zabojovať

06.10.2022 05:40

Podarí sa novelu k štátnemu rozpočtu vláde pretlačiť na druhý pokus? Premiér a minister by mali podľa politológa zabojovať viac.

čaputová malta

Čaputová si na Malte uctila pamiatku zavraždenej novinárky

05.10.2022 23:04

Ako prezidentka uviedla, maltskú novinárku Galiziovú zavraždili podobne ako slovenského reportéra Kuciaka pre jej investigatívnu prácu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 21
Celková čítanosť: 45613x
Priemerná čítanosť článkov: 2172x

Autor blogu

Kategórie